Saturday, March 13, 2010

You paid $2.68 for all that?!


Yes, I did!! I took a day off of work yesterday, just because. Hubby and I went to lunch, then made a stop at Walgreens to get some deals. I made a second trip today, on the way to the grocery store and got all of this for only $2.68. (I already put it up, so no pic.)

10 boxes Kraft macaroni and cheese
12 cans sliced mushrooms
4 Reach toothbrushes
1 small bottle Listerine
1 Heath bar (for Hubby)

Woohoo! Quite the score, I think!

5 comments:

Annie Jones said...

Ya dun good! :)

Pam said...

Great job! And I was impressed with myself today for buying four bags of Kraft shredded cheese for $1.96! : )

Frances said...

Thanks, Annie Jones!

Pam, I would take 4 bags of cheese for $1.96 ANY day! That is a GREAT deal!

SonyaAnn said...

I second what Ms. Annie Jones said!

Frances said...

I did, SonyaAnn. Of course, I made up for it by spending $45 at Dollar General. LOL! But we got there just when they marked down a ton of stuff and we went insane. It was fun and my pantry got more stock for cheap.